e-Faturaya geçmenin işletmelere sağladığı pek çok avantaj var. Bunlardan en önemlisi faturalama maliyetinizin önemli ölçüde düşecek olması. E-fatura ile kağıt, zarf gibi kırtasiye masraflarından kurtulacağınız gibi, aynı zamanda faturaları kargolama ve saklama maliyetlerinden de kurtulmuş olursunuz. Maliyetin yanı sıra faturalarınızı tek bir tuşla kesebilir, matbu faturadan çok daha kısa sürede müşterilerinize ulaştırarak zamandan tasarruf edersiniz. Faturalarınızın kargoda kaybolması gibi durumlar söz konusu olmayacağı gibi müşterilerinize faturanın ulaşıp ulaşmadığı konusunda bilgi sahibi olabilir, faturada herhangi bir hata olması durumunda hızlı müdahale edebilirsiniz.

Yasal zorunluluk gereği 10 yıl boyunca saklamak zorunda olduğunuz faturaları arşivlemek de pek çok işletme için ciddi bir sorundur. e-Fatura, djital ortamda arşivlendiğinden yıllarca saklanması gereken evrak yükünden kurtulur, geçmişte kesmiş olduğunuz herhangi bir faturayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

e-Fatura aynı zamanda muhasebecinizin de iş yükünü azaltır, muhasebeciniz sizin hesaplarınızın takibini güncel olarak yapabilir. İşletmelere sağladığı tüm bu avantajların yanı sıra e-Fatura aynı zamanda çevre dostudur. Siz de kağıt kullanımını azaltarak doğayı korumaya özen gösterin.