Arama:

Wolvox 8 Noterler Birliği- SMMM Entegrasyonu

Wolvox 8 Noterler Birliği- SMMM Entegrasyonu

 • Noterler Birliği entegrasyonu ile cari tanımları içerisinden, sorgulama servisi kullanılarak Adres, Unvan, Ad Soyad, İl, İlçe ve Vergi Dairesi bilgilerinin otomatik olarak getirilmesi sağlanır. 

Cari tanımlarken TCKN girilmesi durumunda ad ,soyad, adres, il ilçe ve vergi dairesi,vergi numarası bilgileri otomatik olarak gelecektir. VKN girilmesi durumunda ise unvan, adres, il ilçe ve vergi dairesi bilgileri otomatik olarak gelecektir.

1-)Noterler Birliği entegrasyonun kullanılabilmesi için ilk olarak, AKINSOFT Wolvox Kontrol Paneli Yetkili/Şirket Kayıt İşlemleri/Özel Bilgiler alanında bulunan, Noterler Birliği-SMMM bilgilerinin doldurulması gerekmektedir.

2-) Noterler Birliği-SMMM kullanıcı bilgileri girildikten sonra “Parola” yanında bulunan    ikonuna tıklayarak bağlantı test edilmelidir. Kullanıcı bilgileri doğru ise bağlantı sağlanacaktır.Değil ise bilgiler kontrol edilmelidir.

3-) Cari tanımı içerisinde TCKN veya VKN alanlarının doldurularak  simgesine tıklanması durumunda carinin adı,soyadı, unvan, adres, il ilçe ve vergi dairesi bilgileri otomatik olarak gelecektir.

Otomatik Fiyat

AKINSOFT Wolvox ERP Programımızda Alış ve Satış Fiyatlarını Otomatik Oluşturma İşlemi

 • Alış Fiyatını Otomatik Oluşturma

Stok kartında bulunan alış fiyatınızın,  stoğun son alış fiyatına otomatik güncellenmesi için aşağıda belirtilen işlemleri yapmanız gerekmektedir.

 • Yetkili  Tanımlar ► Genel Ayarlar’a tıklayalım.
 • Açılan Genel Ayarlar penceresinden Stok Ayarları Stok Hareket Ayarları sekmesine tıklayalım.
 • Stok alış fiyatını otomatik değiştir seçeneğini Birim Fiyatından olarak seçelim.  ( İskontolu fiyatı uygulamasını isterseniz İskontolu Fiyattan seçeneğini işaretleyebilirsiniz.) Kaydedelim.

Bu işlem sonucunda kaydetmiş olduğunuz alış faturanızda stok birim fiyatına göre stok kartındaki alış fiyatı otomatik olarak güncellenecektir.

Satış Fiyatını Otomatik Oluşturma

Alış faturası oluştururken satış fiyatlarınıda oluşturmak için aşağıda belirtilen işlemleri yapmanız gerekmektedir.

 • Yetkili ► Özel Tanımlar ► Özel Ayarlar a girelim.
 • Açılan Özel Ayarlar penceresinden Fatura Ayarları ► Alış Faturası na tıklayalım.
 • Satış fiyatları oluşturma penceresini göster seçeneğini işaretleyelim.
  Kaydedelim.

Bu işlemlerin ardından Alış Faturası oluştururken ‘Kaydet’ butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen Satış fiyatları yeniden oluşturulsun mu? sorusuna ‘Evet’ demeniz durumunda Satış Fiyatı Oluşturma penceresi açılacaktır.

Kar Marjı alanından alış fiyatı ile satış fiyatı arasında olması gereken kar marjını belirleyerek yeni satış fiyatınızı oluşturabilirsiniz.

Kamu faturası gönderimi

Kamu faturası gönderiminde hata alınması durumunda aşağıda belirtilen adımlar kontrol edilmelidir.

1-

Minimum program sürümleri Wolvox ERP 8.19.03 , Wolvox KontrolPanel 8.03.58 olmalıdır.

2-

Cari tanımlarında bulunan vergi numarasının sonunda boşluk olmamalı ve cari e-Fatura mükellefi olmalıdır.

3-

Cari tanımında ‘Hesap Bilgileri’ alanında bulunan ‘ Kamu Kurumu’ işaretli olmalıdır.

4-

Faturada e-Fatura bölümünde bulunan soru işareti (?) butonuna tıklandığında, ‘Diğer Bilgiler’ kısmında ‘Harcama Birimi Vergi No’  alanı boş bırakılmamalıdır.

 •  

5-

Önceki sürümlerde kamu faturası gönderimi için eklenen e-Fatura scripti kaldırılmalıdır.(e-Fatura Ayarları alanında sağ üst tarafta bulunan e-Fatura Script seçilerek yüklenmiş olan script kaldırılabilir.)

 •  

6-

Kontrol Paneli-Şirket Kayıt İşlemleri-Özel Bilgiler-Banka Hesabı alanına yazılan IBAN bilgisi kontrol edilmeli, TR ile başlayıp sayılar arasında ve sonunda boşluk bırakılmadan 26 karakter(TR dahil) olacak biçimde yazılmalıdır.

 •  

7-

Entegratör firma DTP(Digital Planet) ve DTP.XML formatı kullanılıyor ise ,(Örneğin e-Fatura ayarlarında ‘e-Fatura Script’ butonunun olmaması XML formatının kullanıldığını belirtmektedir.) aşağıdaki işlemler uygulanmalıdır.

  •  

Öncelikle e-Fatura Gelen Kutusu kullanılıyor ise faturalar içe aktarılmalıdır.(Gelen kutusunda bulunan faturaların içeri aktarılmaması durumunda bir sonraki maddede belirtilen işlem uygulandığında, XML formatından UBL formatına geçileceği için faturalar gelen kutusunda olmayacaktır.)

 Kontrol Paneli-Şirket Kayıt İşlemleri- e-Devlet 1 alanında yer alan ‘e-Fatura Sistemini Kullan’ işareti kaldırılıp Kontrol Paneli kapatılıp tekrar açılarak ‘e-Fatura Sistemini Kullan’ aktif edildikten sonra fatura gönderimi yapılmalıdır.

LimonDesk

Müşterilerinizle hemen iletişime geçerek daha çok kazanmaya ne dersiniz?

Canlı Destek

Canlı sohbet gibi eş zamanlı bir iletişim uygulaması kullanarak müşterilerinize dinamik bir alışveriş ve memnuniyet deneyimi sunabilirsiniz.

Müşterilerinize canlı destek ile ulaşıp daha fazla satış fırsatı elde edin. Bot ve ProActive özellikleri yardımı ile müşterinizi sitenizde tutun ve daha hızlı yardım almalarını sağlayın. Müsait operatör olmadığı durumda form doldurmasını sağlayarak daha sonra iletişim kurma fırsatına sahip olun.

LimonDesk sadece ziyaretçilerinizle anında konuşmanızı sağlamıyor, bunun yanı sıra ziyaretçilerinizin sitenizi hangi kanal yolu ile (Google, web sitesi üzerinden vb.) ulaştığını, kaç kişinin sitenize giriş yaptığını ve hangi sayfaları ziyaret ettiğini de öğrenmenizi sağlıyor.

Mobil Uygulama

Ofisinizde olmadığınız zamanlarda mobil uygulama desteğimiz sayesinde dilediğiniz her yerden Android ve IOS uygulamamızı indirerek mobil cihazınız üzerinden müşterilerinize yardımcı olabilirsiniz.

Tüm soruları cevaplandırarak satışa yönlendirebilirsiniz.

İşletmeniz büyüdükçe hizmet verdiğiniz müşteri porföyü de aynı paralelde artacaktır. Memnuniyeti artırmak amacıyla çalışanlarınızın, müşteri ve hizmet verilen konuların takibi giderek zorlaşmakta, performans ve memnuniyet kaybı yaşanması da kaçınılmaz olmaktadır..

Manuel olarak, çalışan performansı ve müşteri memnuniyeti ölçümlenemediği gibi iş gücü kaybı ve maddi giderler de takip edilememektedir. LimonDesk Destek ve ticket takip uygulaması ile tüm bu sorunların üstesinden gelinebilmektedir.

Destek (Ticket Kaydı)

Tüm işletmelerin kolayca kullanabilmesi için geliştirdiğimiz LimonDesk Destek takibi programımız ile müşterilerinizin bakım onarım ve tüm destek işlemlerinizi tüm detayları ile görüntüleyerek takip etmenin rahatlığını yaşayın.

LimonDesk destek modülümüz, sade ve kolay kullanım özelliği ve işlevsellik mimarisi ile işletmelerin müşterilerine iyi bir deneyim sunmasına yardımcı olacak şekilde geliştirildi.

SSS ( Sıkça Sorulan Sorular )

LimonDesk Sıkça Sorulan Sorular modülü ile müşterilerinize işinizle ilgili konular hakkında sorabilecekleri soruların cevabını vererek içerik sayfanızı oluşturun.

SSS modülü ile her kullanıcıya aynı şeyleri tekrar anlatmak zorunda kalmadan bilgi almalarını sağlayın. Destek vermek için harcayacağınız zamandan ve personel masrafından tasarruf edin.

Müşterilerinize ürün sayfasında anlatamadığınız detaylara SSS sayfasında yer vererek akıllarındaki sorulara cevap bulabilir, bu sayede daha çok müşterinizi satışa yönlendirebilirsiniz.

SSS sayfanızı müşterilerinizden gelen sorular ile sürekli güncel tutmanız hem sizin hem de müşterilerinizin işlerini kolaylaştıracaktır.